Вітаємо Вас, шановні відвідувачі!

На цій сторінці Ви зможете згенерувати та завантажити позовну заяву про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей. І перед тим як почати, радимо ознайомитися з декількома корисними порадами від наших адвокатів у справах про стягнення аліментів.

Зміст:

Які умови подання позову про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей?

Позов можна подати за наявності таких умов:

На який розмір аліментів я можу розраховувати, подавши цю позовну заяву про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей?

Зазначений документ є заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів.

По ній Ви зможете стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей у розмірі:

Якщо Ви бажаєте стягнути аліменти у твердій грошовій сумі, наприклад, 2 000, 3 000, 5 000 … грн., в такому випадку, зазначена позовна заява Вам не підійде, адже розрахована на стягнення частини доходів платника.

Яку форму аліментів краще вибрати, в частині від доходу платника (1/4, 1/3, 1/2) чи в твердій грошовій сумі (2 000, 3 000, 5 000 … грн.)?

В 95 % випадків ми радимо обирати частину від доходів платника аліментів.

Цьому є кілька вагомих аргументів.

По-перше, навіть якщо Ви оберете тверду грошову суму, суд все одно визначить розмір аліментів на рівні 1/4, 1/3, 1/2 (в залежності від кількості дітей) частини від доходів платника тільки в твердій сумі, адже судова практика в цій частині є усталеною.

Так, наприклад, якщо у Вас 1 дитина і платник аліментів має дохід на рівні, наприклад, 10 000 грн., суд визначить розмір аліментів на рівні 2 500 грн. (1/4 частина).

Якщо ж платник змінить місце роботи, або його заробітна плата збільшиться, Ви будете продовжувати отримувати аліменти у розмірі 2 500 грн. Для того, щоб це змінити, потрібно буде подавати окремий позов про збільшення розміру аліментів, а це потребує часу та зусиль.

А якщо Ви оберете частину від доходів платника, то перерахунок буде здійснений автоматично.

Так, може бути і зворотна ситуація, коли, наприклад, доходи платника аліментів зменшилися. Однак в цьому випадку він легко зможе подати до суду позов про зменшення аліментів і суд приведе розмір аліментів до 1/4, 1/3 або 1/2 частини від його доходів.

По-друге, якщо стягувати частину від доходів:

Таким чином, тверда грошова сума в позовній заяві про стягнення аліментів зазвичай приводить лише до збільшення кількості судових процесів в майбутньому.

Є лише один випадок коли стягнення твердої грошової суми є виправданим – коли платник аліментів приховує свої доходи, однак має у власності багато цінного майна, або здійснював останнім часом великі покупки (нерухомість, транспортні засоби тощо). В такому випадку, суд може призначити аліменти у розмірі більшому ніж офіційні доходи платника, посилаючись на його фінансовий стан. Однак, це треба доводити і, зазвичай, без допомоги професійного адвоката не обійтися.

Який розмір аліментів у разі якщо платник не має офіційного доходу?

Якщо платник аліментів не має офіційного доходу (працює неофіційно чи за кордоном) або є фізичною особою-підприємцем та перебуває на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок), в такому випадку, розмір аліментів буде становити 1/4, 1/3, 1/2 (в залежності від кількості дітей) від середньої заробітної плати по області, в якій проживає платник.

Інформацію про розмір середньої заробітної плати у відповідній області можна подивитися за посиланням – https://index.minfin.com.ua/labour/salary/average/

Таким чином, розрахуємо суму аліментів на 1 дитину, наприклад, у Дніпропетровській області за жовтень 2020 р.: 12201 (середня заробітна плата за жовтень 2020 р. у Дніпропетровській області) * 1/4 = 3 050 грн. 25 коп.

До якого суду подавати позовну заяву про стягнення аліментів?

Відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, Ви можете самі обрати, подати позов до суду за своїм місцем прописки, або за місцем прописки платника аліментів.

Які документи необхідно долучити до позовної заяви про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей?

До позовної заяви необхідно долучити:

Також бажано долучити документ, який підтверджує проживання з Вами дітей, на яких стягуються аліменти (деякі судді цього вимагають).

Такими документами можуть бути:

Всі документи подаються в копіях в одному екземплярі до канцелярії суду.

Оцініть нас, будь ласка!

Натисніть на зірочку щоб поставити оцінку

Рейтинг 4.7 / 5. Проголосувало: 53

Станьте першим хто проголосував!

Нам дуже прикро що Вам не сподобалось :(

Допоможіть нам стати краще.

Скажіть що саме Вам не сподобалось і ми це виправимо!

Підписатися
Сповістити про
guest
8 Комментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Тетяна

Добрий день. Ця послуга на сайті є безкоштовною?

Марія

Доброго дня, маю двох дітей від першого шлюбу на яких виплачують аліменти. Вийшла заміж вдруге і змінила прізвище, чи потрібно звертатись до виконавчої служби для оновлення даних щоб надалі отримувати аліменти

Алла

Добрий день. У пункті про адресу заявника треба вказувати місце реєстрації чи місце фактичного проживання?

Ірина

Будь ласка надайте відповідь, що потрібно робити далі!

, Руслана

Що потрібно робити з цим документом?