Вітаємо вас, шановні відвідувачі!

На цій сторінці Ви за лічені хвилини зможете згенерувати та скачати клопотання про ознайомлення з матеріалами будь-якої судової справи, а саме, цивільної (ЦПК), адміністративної (КАС), господарської (ГПК), кримінальної (КПК), справи про адміністративне правопорушення (КУпАП). І, перш, ніж почати, пропонуємо Вашій увазі відповіді на найпоширеніші питання.

Зміст:

Хто має право подавати клопотання про ознайомлення з матеріалами справи?

Знайомитися з матеріалами цивільної, господарської, адміністративної справи мають право:

Знайомитися з матеріалами кримінальної справи мають право:

Знайомитися з матеріалами справи про адміністративне правопорушення мають право:

Чи можу я подати клопотання про ознайомлення з матеріалами справи та ознайомитися з ними замість свого родича, який є учасником справи?

Ні, нажаль, без довіреності та, в більшості випадків, без статусу адвоката, це зробити неможливо. Разом з тим, Ви можете прийти до суду разом зі своїм родичем та разом з ним ознайомитися з матеріалами.

Який порядок ознайомлення з матеріалами справи?

Після того як система згенерує Вам клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, необхідно буде подати його до суду.

Якщо справа вже розглянута, тоді подайте клопотання до канцелярії суду та обов’язково спитайте коли Вам підготують справу для ознайомлення.

Якщо справа ще розглядається, тоді зверніться з клопотанням до секретаря судді, який розглядає справу.

Зазвичай, Вам одразу нададуть справу для ознайомлення або визначать відповідний день та час.

Важливо! Як при поданні клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, так і під час самого ознайомлення, обов’язково майте при собі паспорт або інший документ, що посвідчує особу. В протилежному випадку, клопотання у Вас не приймуть та справу для ознайомлення не видадуть.

Що можна робити зі справою під час ознайомлення?

Під час ознайомлення з матеріалами справи, Ви можете робити з них виписки та фотокопії без будь-якого окремого дозволу.

Іншими словами, Ви можете фотографувати матеріали справи на телефон / фотоапарат або робити виписки з них на окремому аркуші.

Під час ознайомлення з матеріалами справи, радимо Вам перефотографувати їх від першої до останньої сторінки. Це потрібно для того, щоб мати можливість вдома у спокійній обстановці детально все вивчити, адже в суді можна пропустити якусь важливу інформацію або документ.

Що НЕ можна робити зі справою під час ознайомлення?

Під час ознайомлення з матеріалами справи забороняється виносити справу з приміщення суду (тому, нажаль, Ви не зможете віднести її на ксерокопію), виривати сторінки, робити на них помітки (навіть олівцем), загибати, розшивати справу, вклеювати додаткові документи, змінювати нумерацію аркушів.

Якщо під час ознайомлення з матеріалами справи Ви випадково пошкодите або вирвете сторінку, обов’язково повідомте про це секретаря.

Не хвилюйтеся, нічого страшного не станеться, просто секретар знов підшиє аркуш до справи на попереднє місце.

Скільки разів можна подавати клопотання та знайомитись з матеріалами справи?

Подавати клопотання та знайомитись з матеріалами справи можна необмежену кількість разів. Жодних обмежень законодавство не встановлює.

Оцініть нас, будь ласка!

Натисніть на зірочку щоб поставити оцінку

Рейтинг 4.7 / 5. Проголосувало: 26

Станьте першим хто проголосував!

Нам дуже прикро що Вам не сподобалось :(

Допоможіть нам стати краще.

Скажіть що саме Вам не сподобалось і ми це виправимо!

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі